Ogłoszenia duszpasterskie- 12.05.2019r.

  1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty święte, których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom.
  2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwą.
  3. Dnia 13 maja ( w poniedziałek) rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13 dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro o godzinie 19:00. Rozpoczniemy modlitwą różańcową, podczas której będziemy zanosili intencje składane na karteczkach, które złożymy w koszyczku przed figurą Matki Bożej a następnie przejdziemy w procesji światła. Prosimy o przyniesienie lampionów.
  4. W następnym tygodniu do udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 21 dzieci. Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12:00. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź w sobotę o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych.
  5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  6. Bóg zapłać za ofiary na prace wykończeniowe i wyposażenie naszego kościoła, które otrzymaliśmy od mieszkańców Konopk Kolonie oraz 3 ofiary w postaci tzw. Darów Serca.
  7. Stowarzyszenie Jazda Historyczna w Grajewie zaprasza na II Grajewski Piknik XVII-wieczny, który odbędzie się w dniach 18-19 maja 2019 roku w Parku Wolności na ul. Strażackiej ( za urzędem miasta). Rozpoczniemy mszą św. polową o godz. 11:00. Szczegóły na plakacie.
  8. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na kolonie wakacyjne dla dzieci organizowane przez nasza parafię w dniach 14-21 lipca w Białym Dunajcu w górach. Koszt 800 zł. Karty można pobrać w zakrystii i na stronie internetowej parafii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.