Ogłoszenia duszpasterskie 08.09.2019r.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       8 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dniu dzisiejszym w Wąsewie odbywają się diecezjalne dożynki. Naszą parafię reprezentuje z wieńcem wieś Tarachy. Wyrażam wdzięczność wszystkim mieszkańcom na czele z p. Sołtysem. Za tydzień w Wąsoszu odbędą się dożynki powiatowe. (odczytać zaproszenie).
 2. Przyszła niedziela będzie niedzielą środków społecznego przekazu. Po każdej mszy św. będziemy zbierali ofiary do puszek na diecezjalne radio „Nadzieja”.
 3. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w piątek o godz. 19.00. Na to nabożeństwo przynosimy ze sobą świece.
 4. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Chcemy w tym dniu włączyć się w ogólnopolską akcję pod hasłem „Polska pod krzyżem.” . Zaledwie kilkanaście osób zgłosiło się na wyjazd do Włocławka. W związku z tym koszt wyjazdu wzrasta do 80 zł. Prosimy o potwierdzanie chęci wyjazdu w zakrystii. W naszej parafii będziemy także organizować modlitwę na miejscu. Rozpoczniemy koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Następnie Droga Krzyżowa, Adoracja Krzyża i na zakończenie msza św. O godz. 17.00. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.
 1. Rusza kolejna edycja naszego programu dla dzieci pod hasłem: „Niedziela z owieczką”. Dzieci otrzymują w każdą niedzielę kartonik z kolorową grafiką i z kuponikiem konkursowym, który należy wypełnić i przynieść do kościoła. Spośród przyniesionych kuponików będziemy rozlosowywać nagrody w każdą niedzielę o godz. 11.00.
 2. Zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwo w spotkaniach oazowych. Pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych we środę o godz. 17.30. Spotkanie oazowe dla młodzieży z kl. VIII i I LO w piątek o godz. 17.30.
 3. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. W zakrystii są do odebrania deklaracje dla dzieci i-komunijnych i młodzieży do bierzmowania. Prosimy o ich wypełnienie i odniesienie w przyszłą niedzielę.
 4. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.
 5. Bóg zapłać za ofiary na prace wykończeniowe naszego kościoła złożone w postaci darów serca przez 5 rodzin.
 6. Spotkanie scholi dziecięcej i młodzieżowej w niedzielę o godz. 10.30. Chór parafialny spotyka się w czwartki po mszy o godz. 17.00.
 7. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert p.t „Mistrzowski duet” na flet i organy w ramach kolejnej edycji festiwalu Sacrum et Musica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.