Ogłoszenia duszpasterskie-13.09.2020r.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                13 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września t.j. w piątek przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas mszy św. o godz. 17.00 przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła. Na zakończenie liturgii rozdamy indeksy młodzieży do bierzmowania.

 

 1. Dziś na mszy o godz. 9.00 nasze parafialne dożynki – czyli msza św. W intencji dziękczynienia za plony.

 

 1. Dziś także po mszy o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

 

 1. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.

 

 1. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

 

 1. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

 

 1. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11.00 w naszym kościele wystąpią 3 znakomite sopranistki z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego w koncercie p.t. „W jesiennych nastrojach” w ramach kolejnej edycji festiwalu „Sacrum et Musica”. W programie m.in. utwory Haendel’a, Mozzarta i Piazzol’i. Zapraszamy.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na prace wykończeniowe i wyposażanie naszego kościoła, które otrzymaliśmy w postaci darów serca od 3 rodzin i 2 drogą elektroniczną.

 

 1. Za tydzień ofiary do puszek na Diecezjalne Radio Nadzieja.

 

 1. W tym tygodniu odeszli do wieczności + Teresa Górska z Kurejewki i + Waldemar Matela z Grajewa. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *