Ogłoszenia duszpasterskie- 14.02.2021

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 lutego 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

2. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

3. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 i 18.30.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po mszy o godz. 11.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

5. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła, które otrzymaliśmy od 4 rodzin. W zakrystii są do odebrania listy ofiar do comiesięcznych zbiórek na poszczególne wioski i ulice.

6. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek na cele misyjne.

7. Przed wejściem do kościoła organizowana jest dziś zbiórka na pomoc dla Nikosia Wasilewskiego, chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Ratunkiem dla niego może być bardzo kosztowna terapia genowa. Przyłączamy się do prośby jego rodziców i zachęcamy do wsparcia jego leczenia.

8. Przy wyjściach z kościoła wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i czytania.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Henryk Zalewski z Grajewa. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *