OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31 NIEDZIELA ZWYKŁA 5 LISTOPADA

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wczoraj w naszej parafii rozpoczęło się nawiedzenie cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej – Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Z tej racji codzienne nabożeństwo o godz. 17.00 połączone w pierwszych dniach tygodnia z nabożeństwem za naszych zmarłych. Pożegnanie obrazu w sobotę po mszy o godz. 7.00. Cieszymy się także obecnością wśród nas p. Anety Ciężarek – koordynatorki peregrynacji, która po zakończeniu mszy św. powie nam kilka słów o tym obrazie.

2. Przypominam, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3. Do środy włącznie w naszym kościele specjalne nieszpory za zmarłych połączone z mszą św. i wyczytywaniem wypominek jednorazowych. Składamy je codziennie w kopertach na tacę oraz do skarbony wystawionej przed ołtarzem.

4. W zakrystii przyjmujemy też ofiary na wypominki roczne.

5. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Na prośbę p. Burmistrza podajemy porządek obchodów w Grajewie. (Odczytać)

6. Przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na „Kościół w Potrzebie”.

7. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11.00 spotkanie młodzieży do bierzmowania oraz ich rodziców, katechetów i animatorów.

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła, które złożyło 5 rodzin. W tym jedna ofiara na koszty ogrzewania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *