OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 CZERWCA 2024

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem ofiarności. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na budowę plebanii. Dziękujemy za ofiary na ten cel w kwocie 1170 zł złożone przez mieszkańców Tarach oraz 5 ofiar indywidualnych włącznej kwocie 450 zł.

3. Każdego czerwcowego wieczoru po mszy o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

4. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 7.00 i 17.00.

5. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 7.00, 9.00 i 17.00 w intencji całego Kościoła, jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

6. Komunikat o pielgrzymce do Wąsewa (odczytać).

7. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu ulegnie zmianie porządek mszy św. niedzielnych. Msza św. z godz. 17.00 będzie przesunięta na godz. 19.00. W dni powszednie porządek mszy św. bez zmian.

8. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *