SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maja 2026
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. W najbliższy poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 45. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Zapraszam na wieczorną Eucharystię i nabożeństwo fatimskie w naszym kościele o godz. 17.00.
3. Od środy 13 maja rozpoczniemy cykl spotkań dla kandydatów do sakramentu bierzmowania bezpośrednio przygotowujących do tego sakramentu. Pierwsze spotkanie w środę o godz. 16.15. Obecność obowiązkowa.
4. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
5. W przyszłą niedzielę, 17 maja, będziemy celebrowali uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Rozpoczniemy też nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Warto odprawić to nabożeństwo, wypraszając dla siebie i innych wiele światła Ducha Ożywiciela i Uświęciciela, aby nasza wiara, nadzieja i miłość nie ustawały w trudnej codzienności.
6. Także w przyszłą niedzielę po mszy o godz. 12.30 zapraszamy na koncert 2 chórów: „Kontrapunkt” z Ełku i naszego chóru parafialnego. Oba chóry przygotowują się do prestiżowego festiwalu chórów i zaprezentują swój repertuar festiwalowy. Zapowiada się zatem prawdziwa gratka dla koneserów muzyki kościelnej. Zapraszamy.
7. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je po mszy o godz. 17.00. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
8. Bóg zapłać za ofiary na kościół i budowę plebanii. Otrzymaliśmy jedną ofiarę 300 zł, jedną 200 zł i dwie po 100 zł. Jednocześnie przypominamy, że przyszła niedziela będzie niedzielą ofiarności. Z góry dziękujemy za ofiary, które przeznaczamy na inwestycje przy kościele i przy budowie plebanii.
