OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 KWIETNIA 2024

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, 7 kwietnia 2024
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Po każdej mszy świętej zbieramy ofiary do puszki na rzecz Caritas.

2. Dziś przed mszą wieczorną wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy Akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu.

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.

4. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

5. Także w przyszłą niedzielę 14 kwietnia 2024 o godzinie 18:00 w naszym kościele wystąpi koreański zespół Gwanak Mandolin Orchestra, który poprowadzi dyrygent Kim Hyunseob. Wystąpią także soliści: Yae-Eun Hwang (flet) oraz Hyun Sub Kim (fortepian). W programie koncertu znajdzie się między innymi koreańska muzyka ludowa. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła, które złożyły 3 rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *